A hazai ingatlanpiaci változások a főváros és vidéki nagyvárosok után az agglomerációs településekre is begyűrűztek. A kiadott lakásépítési engedélyek száma és a telekárak növekedése is azt mutatja, hogy a főváros környéki települések iránti érdeklődés újbóli emelkedik. A Duna House elemzése a használt ingatlanok árainak változását és az agglomeráció egyes szektorainak népszerűségét vizsgálta az elmúlt években.
A főváros környéki ingatlantranzakciók közel 60 százaléka a déli és az északi agglomerációs szektorban zajlott tavaly. A legnagyobb mértékű drágulás az északi (Dunakeszi, Fót, Göd, Vác) és a keleti (Veresegyház, Mogyoród, Gödöllő, Kistarcsa) részt jellemezte. Keleten 2016 elején még az egyik legalacsonyabb árakon lehetett ingatlant vásárolni, de 17 százalékos áremelkedésével tavaly már a középmezőnyben végzett. Az északi agglomeráció a legnagyobb mértékű, 19 százalékos drágulással sem tudta behozni a legdrágább nyugati (Budakeszi, Budaörs, Törökbálint) és északnyugati (Szentendre, Solymár, Üröm, Pomáz) területeket. A déli (Érd, Szigetszentmiklós, Dunaharaszti) és a délkeleti (Vecsés, Üllő, Gyömrő) irányban kisebb mértékben, átlagosan 10 százalékkal emelkedtek az árak, de még így is a legolcsóbb agglomerációs városokat és településeket találjuk itt.
Az elemzés 2016-ban és 2017-ben megvalósult ingatlantranzakciók alapján készült. Az agglomerációban vizsgált települések listája: