A nemzetközi lakáspiaci helyzetet értékelve tavaly még erős polarizálódásról lehetett beszámolni. Ez 2014-ben némileg csökkent, de összességében elmondható, hogy az európai lakáspiacok továbbra is erősen megosztottak, számos országban még csökkennek a lakásárak, ugyanakkor egyre növekszik a lakásár-emelkedést tapasztaló országok köre, míg vannak olyanok is, ahol már csökkenésbe fordult a korábbi jelentős felívelés - derül ki az FHB legfrissebb elemzéséből.
A szomszéd most adta el jó pénzért a nyaralóját, az egyik ismerős most szállt be egy lakásba, a másik tuti tippet kapott arra, hogy mit hol lehet jól kiadni. Pezseg az ingatlanpiac, ön is beszállna, de sajnos a dunyhába varrva nem állnak otthon a milliók. Ha illik önre ez a leírás, itt az ideje, hogy megismerkedjen az ingatlanalapokkal!
A CSOK sokak számára jelent majd megoldást a lakásvásárláshoz július 1-től, de akad ugyanakkor egy jelentős kör, akik kiesnek az új lakástámogatási rendszer kedvezményéből. Összeszedtük, hogy melyek azok a területek, ahol gondot okozhat a CSOK igénybe vétele.
Helló, jófej ingatlanosok, szeretünk benneteket! Mégpedig a lentiek miatt. Rinyáltunk már épp eleget a lakás- és albérletkeresők sanyarú kis problémáiról, most lássuk mik azok a dolgok, amit IMÁDUNK a jó ingatlanközvetítőkben.
Berlinben elsőként maximálják az albérletek árát Németországon belül. A parlament azért döntött így, mert az utóbbi időben olyan árrobbanás történt a főváros albérletpiacán, amire még nem volt példa, és félő, hogy a szerényebb jövedelmű városlakók egyszerűen kiszorulnak a belső kerületekből. Ilyen szabályozás korábban csak Svédországban volt, ahol viszont a lakásbiztonság pozitívuma mellett hosszútávon az ingatlanszektor félrecsúszásához, lakáshiányhoz és korrupcióhoz vezetett. Itthon viszont elképesztően alulszabályozott az albérletpiac, pedig egyébként Budapest ebből a szempontból is berlinesedik, és egyre nagyobb üzlet a lakáskiadás.
Már beszámoltunk Csorba Dániel ingatlanos egy korábbi fogásáról. Akkor egy kispályás albérletcsalót buktatott le. Most viszont nem egy köztörvényes kívülálló, hanem egy szakmabeli ingatlanos sunyi trükközését tárta fel:
Naponta több mint 3 milliárd keresés történik a Google-ön és nem is sejtjük, hogy egy egyszerű keresőkifejezés bepötyögésével mennyi mindent árulunk el magunkról. A Google-nek már régóta létezik olyan szolgáltatása, melynek segítségével megvizsgálhatjuk, hogyan alakultak időben az egyes keresések népszerűsége, így következtetéseket vonhatunk le a netezők gazdasági tevékenységével kapcsolatban is. Mi is éltünk a lehetőséggel és megvizsgáltuk, a Google mennyire tudja számszerűsíteni lakásvásárlási vágyainkat.
Mostanra talán minden érintett megkapta bankjától a deviza alapú kölcsönökkel kapcsolatos kötelező elszámolásra vonatkozó levelet. Sőt, sok esetben már az elszámolással kapcsolatos panasz megtételére rendelkezésre álló 30 napos határidő is a végéhez közeledik. Mire érdemes figyelni az elszámolásokkal kapcsolatban, és milyen esetekben érdemes panasszal élni a pénzintézetnél?