Karácsony táján se szeri, se száma a különböző árleszállításoknak és akcióknak, amelyek keretében a kereskedőktől ténylegesen vagy látszólag jelentősen a normális ár alatt vásárolhatunk termékeket. Nem minden ajánlat olyan jó azonban, mint amilyennek elsőre látszik, és vannak, akik a vásárlók kihasználására törekednek látszólagos kedvezményekkel. Mit tehet a fogyasztó, akit átejtettek?
Sok vásárlóval előfordult már, hogy a vásárlást követően vette észre, hogy az élelmiszert vagy más árut nem a boltban feltüntetett vagy a hirdetésben kiírt akciós áron, hanem magasabb áron vette meg. Mi a helyzet abban az esetben, ha a nem egyezik a polcon feltüntetett ár, és az ár, amelyen a pénztárnál az árut értékesítik?
A válság alatt mélybe süllyedő ingatlanpiac élénküléséről szólt az idei év, elsősorban a használt lakások piacán, de a kormányzati intézkedéseknek - a Családok Otthonteremtési Kedvezményének kibővítése és a lakásépítés áfájának csökkentése miatt az újlakás-piacon is fellendülés jöhet a jövőben. Az ingatlan.com a hirdetési árak alapján készített összesítése szerint vidéken átlagosan több mint 10 százalékkal nőttek a négyzetméterárak 2015-ben, a budapesti drágulás pedig extrém mértékű, 30 százalékos volt. Igaz, térségenként eltérő volt az áremelkedés.
Gyakori eset, hogy bizonyos szerződések, nyilatkozatok érvényességéhez a jogszabály két tanú általi aláírását követeli meg. Ilyenkor gyakori, hogy valaki a családtagját, ismerősét kéri meg arra, hogy tanúzza le a már aláírt okiratot. Mit jelent, ha tanúként aláírunk egy dokumentumot? Minden esetben aláírhatjuk-e tanúként az elénk tett okiratot?
A kormány újabb kedvezményt biztosít, 3 gyermek vállalása esetén 10 millió forintra nő a vissza nem térítendő támogatás összege. A lakásáfa-csökkentés után ez már a második friss intézkedés, ami brutális hatással lehet a hazai lakáspiacra, és erősen kedvez az új lakások piacának.
Már jócskán benne járunk a fűtési időszakban, és sajnos előfordul, hogy a lakások bérlői különböző módokon el akarják kerülni a számlák kifizetését. Arra is sok példa van, hogy a bérlők tavaszra „eltűnnek” a lakásból, a bérbeadóra hagyva a ki nem fizetett fogyasztást. A tulajdonos még akkor sem lehet teljesen nyugodt, ha a gázszolgáltatóval a bérlőnek van szerződése. Ilyen esetben is előfordulhat-e, hogy a tulajdonos kénytelen fizetni?
25 év egy ember életében még csak a kezdeteket jelenti, 25 év egy új iparágban a "gyerekcipő" ideje. 25 év alatt azonban sok olyan folyamat és benyomás tud rögzülni, ami utána megváltozhatatlanná teszi azt a szektort, amihez ma ugyanúgy ért mindenki itt Magyarországon, mint a focihoz. Pedig ha onnan közelítjük, hogy sokak életének legnagyobb vagyontárgya felett kell megfontolt döntést hozni, akkor komolyan kell venni ezt a munkát. Kis hazánkban több tízezerre tehető azok száma, akik végzettséggel vagy végzettség nélkül próbáltak már szerencsét ezen a piacon, és akiket a köznyelv egyszerűen csak AZ INGATLANOS-nak hív.
Ha minél gyorsabban és jó áron akarsz megszabadulni meghirdetett lakásodtól, akkor ne sajnáld az időt a lakáshirdetés megfogalmazására, valamint a hirdetés képeinek elkészítésére. Sokszor tényleg egy jó hirdetésen múlik, hogy a vevők melyik lakást választják. Az, hogy a lakásodnak számtalan előnye van és még jó helyen is helyezkedik el, az önmagában nem elég, fontos, hogy ezt érthetően, jól kommunikáld a vásárlók felé, ugyanis a vevők a hirdetésből tudják meg, hogy a lakásodat tényleg érdemes-e megvenni.